Як зробити правильний вибір професії?

Як допомогти молодим людям знайти своє місце у світі і зробити правильний вибір майбутньої професії?

Як учневі усвідомити свої бажання та зрозуміти, чого він чи вона прагне насправді?

Складно відповісти на ці запитання, тому що у сучасному, глобальному світі, який часто називають світом VUCA, основними рисами якого є: нестабільність (volatility), невизначеність (uncertainty), складність (complexity) та неоднозначність (ambiguity), який рухається надзвичайно швидко,  у якому гнучкість, креативність та вміння співпрацювати мають не менше цінності, ніж знання, важливого значення набуває співпраця між закладами освіти різних рівнів і обмін досвідом, інформацією між учасниками освітнього процесу!

Для досягнення поставленої мети, обміну досвідом з випускниками, студенти Навчально-наукового юридичного інституту обрали квітень для візитів у рідні ліцеї, гімназії, у яких ще недавно сиділи за партами.

У першій половині квітучого місяця весни відбулося вже два десятки візитів до закладів загальної середньої освіти не тільки Івано-Франківської області!

Студентам-правникам є про що розповісти!

Вони не тільки «гризуть граніт науки», але й активно беруть участь в молодіжних організаціях правового спрямування, таких як ELSA та Ліга студентів правників України; пробують власні сили в академічних обмінах, стажуваннях в Австрії, Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині, США; успішно навчаються і мають можливість отримувати стипендію від різних фондів, наприклад, Фундації Лозинських; думають про власне майбутнє, адже фаховий, високопрофесійний професорсько-викладацький склад, забезпечує якісну освіту і створює умови для набуття практичних навичок під час навчання на різноманітних базах практики, таких як: органи правосуддя, прокуратури, СБУ, ДБР, НАБУ, поліції, юстиції, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, адвокатури, нотаріату, юридичних служб державних і недержавних підприємств, організацій, банків; мають можливість слухати окремі дисципліни англійською мовою; брати участь у різноманітних спортивних змаганнях та активному студентському дозвіллі.

Інформацію з перших вуст, від студентів-правників, мали можливість отримати учні:

• Богородчанського ліцею №1, від Софії Притули;
  • Старокосівського ліцею, від Діани Клюсік;
  • Долинського ліцею №5, від Назара Сеньківа та Анни Прис;
  • Снятинського ліцею «Інтелект», від Ольги Франчук;
  • Городенківського ліцею №1 імені Івана Данилюка, від Олександра Шукоста;
  • Ліцею №10 Івано-Франківської міської ради, від Марії Мартинюк;
  • Братковецького ліцею, від Діани Микитюк;
  • Чортківського ліцею № 5, від Зоряни Слоїк;
  • Клубовецькій філії Тисменицького ліцею, від Тетяни Кохман;
  • Богородчанського ліцею №2, від Антонії Колесової та Соломії Семенів;
  • Глибочецької гімназії, від  Іванни Бук;
  • Манявського ліцеювід Андрія Музики;
  • Балинцівського ліцею ім. Я. Барнича, від Христини Лахманюк;
  • Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка, від  Оксани Бейко та Амалії Сухарник;
  • Бережанського ліцею №1, від Крістіни Тарасенко
  • Яремчанського ліцею №1 від Олега Лук’янова та Олексія Якубовського;
  • Ліцею №25 Івано-Франківської міської радивід Адріани Молочної.

Цей обмін досвідом, відповіді на запитання, був би неможливим без сприяння директорів шкіл та вчителів-предметників!

Детальна інформація: читати