7 квітня 2023 р. у Навчально-науковому юридичному інституті відбулася шоста Всеукраїнська науково-практична конференція «Договір як універсальна форма товарного обороту», організована кафедрою цивільного права. У цьому році конференція була присвячена пам’яті професора В.В. Луця. Конференція проводилася у змішаному форматі: онлайн на платформі Cisco Webex Meetings та офлайн в ауд. 211 Навчально-наукового юридичного інституту. Модератори заходу: завідувачка кафедри цивільного права Руслана Гейнц та доцентка кафедри цивільного права Ірина Банасевич.

Науковий захід відкрив проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доц. Едуард Йосипович Лапковський, який привітав учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції та акцентував увагу актуальності тематики конференції. Учасникам конференції було запропоновано переглянути презентацію «Спомин про людину, науковця, вчителя Володимира Васильовича Луця».

З вітальним словом до учасників конференції звернулася проф. Валентина Антонівна Васильєва, яка у своєму виступі звернула увагу на  те, що сьогодні договір застосовується для регулювання не тільки цивільних, а й відносин у різних галузях права. Відтак договір – це дійсно універсальний засіб правового регулювання суспільних відносин. Валентина Антонівна повідомила: «Зважаючи, що проблематика  договірного регулювання відносин – це основний напрям наукової діяльності Володимира Васильовича, кафедрою прийнято рішення, що починаючи із 2023 року ця конференція буде щорічно присвячуватися пам’яті проф. В.В.Луця».

У вітальному слові проф. Олег Антонович Вівчаренко пригадав як розпочинався викладацький та науковий шлях проф. В.В. Луця у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, зазначивши, що Володимир Васильович був не тільки талановитим учителем, організатором а й чудовим співрозмовником та патріотом України. Учасників конференції привітав завідувач кафедри теорії та історії держави і права Західноукраїнського національного університету Микола Володимирович Кравчук, наголосивши на актуальності тематики конференції та її особливому значенні для правової науки України.

Участь у роботі конференції взяли науковці із вісімнадцяти закладів вищої освіти та наукових установ України, серед яких: Донецький національний університетет імені Василя Стуса (м. Вінниця), Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль), Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський державний університет внутрішніх справ, Львівський національний університет імені Івана Франка, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України (м. Київ), Науково-дослідний інститут правотворчості та наукових експертиз НАПрН України (м. Київ), Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України (м. Київ), Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (м. Харків), Одеський державний університет внутрішніх справ, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), Український державний хіміко-технологічний університет (м. Дніпро), Український католицький університет (м. Львів), Харківський національний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв).