Презентація комп’ютерної гри-вікторини «Шляхами української літератури»

14 січня в Прикарпатському національному університеті відбулася презентація комп’ютерної гри-вікторини «Шляхами української літератури» – інтелектуальної розробки науковців університету.

Комп’ютерна вікторина призначена для учнів, учителів, студентів, викладачів, а також усіх, хто бажає перевірити і вдосконалити свої знання з біографії та творчості українських письменників ХХ століття. Такі ігри допомагають оцінювати знання та доторкнутися до творчості видатних українців.

«Головна мета таких проєктів — привернути увагу наших дітей, школярів до книг. Комп’ютерні ігри повертають до української літератури, але в іншій формі. Ми повинні змінювати підходи, адже важливо розуміти, як сучасна молодь сприймає світ. Комп’ютерні ігри — це дійсно чудовий винахід для української школи. Наш досвід попередніх ігор засвідчує величезну зацікавленість школярів цим методом отримання знань. Комп’ютерна гра дозволяє вчителю оцінювати учнів не через контрольну роботу, а в інтерактивній формі. Ця гра також передбачає змагання між класами, що створює здорову конкуренцію та допомагає закріпити вивчений матеріал. Далі школи грають між собою, а згодом — вся Україна. Цей напрям, який ми зараз пропагуємо, зосереджений на випускних класах, зокрема 11-х. Сьогодні будуть представлені твори, що входять до програми для 11-класників, зокрема твори Олександра Довженка, Івана Багряного та інших класиків. Це важливо не лише для перевірки знань, а й для того, щоб учні зрозуміли велич українських письменників. Переконаний, що для вчителів української літератури це буде великою допомогою, і вони самі із задоволенням використовуватимуть ці ігри у своїй роботі. І, звичайно, найголовніше — це глибше сприйняття учнями матеріалу української літератури», — зазначив у вітальному слові в.о. ректора ПНУ Ігор Цепенда.

Головний персонаж гри Карпатська рись, талісман Прикарпатського університету, ставить кожному учаснику 20 запитань. Гра відбувається у супроводі музики.

Гра-вікторина має 5 категорій:

1)категорія «біографія та історико-літературні факти»: завдання – дати відповіді на питання, пов’язані з життєвим шляхом письменників;

2) категорія «світлини»: завдання – визначити осіб або місця, зображені на світлинах;

3) категорія «творчість»: завдання – вказати твір або героя з творів письменників;

4) категорія «мова творів»: ці питання дозволяють актуалізувати знання здобувачів освіти з української мови безпосередньо перед складанням НМТ, вони сформовані на основі високоякісних текстів українських письменників та охоплюють усі теми, передбачені шкільною програмою з української мови (частини мови, структура речення, розділові знаки);

5) категорія «художні засоби»: завдання – вказати певний художній засіб у поданій цитаті з твору (епітет, анафору, гіперболу, синекдоху, метафору, порівняння).

Детальна інформація: читати