Налагодження співпраці з Гарвардським університетом та Центром Девіса

6 червня 2024 р. до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника завітав помічник директора програми «Вчені без кордонів» у  Центрі Девіса та викладач державного управління в Гарвардському університеті Даніель Епштейн. На зустрічі були присутні перша проректорка Валентина Якубів, декани факультетів, викладачі та працівники університету. Модератором виступив доцент кафедри міжнародних відносин Орест Бойчук, а перекладачем – працівниця відділу міжнародних звʼязків, асистентка кафедри англійської філології Катерина Кобута.

Важливою темою розмови стало також залучення ресурсів для фінансування спільних проєктів та грантів. Представники обох університетів висловили готовність до активної співпраці в цьому напрямку, що дозволить реалізувати численні інноваційні проєкти та наукові ініціативи.

Сучасний Центр Девіса зміцнюється академічною потужністю Гарвардського університету, яка складається з провідних вчених, видатних аспірантів і мотивованих студентів, а також більш ніж сімдесятирічної історії. Основна мета Центу – це активно використовувати всі важливі можливості для більш плідної та інтенсивної інтелектуальної співпраці між країнами, дисциплінами та поколіннями.  В межах програми «Вчені без кордонів», науковці та студенти, які постраждали від війни, передусім українці, потребують підтримки. Їм потрібен доступ до наукових журналів, конференцій і спільнот, багато хто потребує встановлення нових коренів і мереж. Тому всі вони повинні підтримувати свої професійні навички, щоб безпечно повністю відновити свою кар’єру.

Даніель Епштейн відзначив, що з початку війни Центр Девіса регулярно зустрічається з переміщеними вченими та представниками університетів, щоб краще зрозуміти ситуацію на місцях в Україні, Центральній Азії, на Кавказі та в інших країнах.

Зустріч завершилася обміном думками та пропозиціями щодо подальшої співпраці, яка, як всі сподіваються, принесе значні результати та сприятиме розвитку науки і освіти в Україні.

Джерело: https://pnu.edu.ua/blog/2024/06/06/58923/